Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe Opole

W sytuacji, gdy stan zapalny w obrębie miazgi zęba (tkanki miękkiej wypełniającej wnętrze zęba, w skład której wchodzi m.in. nerw i naczynia krwionośne) jest nieodwracalny, konieczne staje się przeprowadzenie leczenia kanałowego.

Dzięki zdobyczom współczesnej endodoncji jesteśmy w stanie uratować zęby, które jeszcze 10-15 lat temu kwalifikowałyby się do usunięcia. Sam proces leczenia kanałowego polega na dokładnym oczyszczeniu systemu kanałowego zęba poprzez jego chemo-mechanicze opracowanie.

Osiągnięcie sukcesu podczas leczenia kanałowego jest możliwe dzięki opracowaniu kanałów na ich pełnej długości, następnie ich poszerzeniu i dezynfekcji za pomocą specjalnych płynów stosowanych podczas procesu irygacji.

W celu zwiększenia efektywności protokołu płukania kanałów korzeniowych możliwa jest aktywacja ultradźwiękowa płynów używanych w trakcie tego procesu.

Ostatnim etapem jest szczelne wypełnienie systemu kanałowego za pomocą dedykowanych do tego materiałów.

W naszym gabinecie używamy nowoczesnych urządzeń przeznaczonych do specjalistycznego leczenia kanałowego:

VDW Ultra
przenośny endodontyczny unit ultradźwiękowy z optymalnym systemem specjalistycznych końcówek pozwalających m.in. na:
– usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych (zarówno metalowych jak i z włókna szklanego),
– lokalizacji zobliterowanych ujść kanałowych,
– aktywację ultradźwiękową płynów płuczących.

VDW Reciproc GOLD
wielofunkcyjny mikrosilnik endodontyczny zintegrowany z endometrem pozwalający na maszynowe opracowanie kanałów korzeniowych z zastosowaniem unikalnego ruchu recyprokalnego pilników endodontycznych.

BeeFill 2in1– urządzenie przeznaczone do termoplastycznej obturacji kanałów za pomocą gutaperki. Zapewniający bardzo wysoki poziom szczelności uzyskanego wypełnienia systemu kanałowego.

Dzięki zastosowaniu wyżej opisanych urządzeń jesteśmy w stanie przeprowadzić w naszym gabinecie efektywne leczenie kanałowe, pozwalające uchronić ząb przed ekstrakcją i umożliwiające pacjentowi korzystanie z uratowanego w ten sposób zęba jeszcze przez wiele lat.