Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna Opole

Aktualnie pacjenci zwracają coraz większą uwagę na atrakcyjny wygląd zębów.

Działem stomatologii, który pozwala na eliminowanie różnych defektów wizualnych zębów jest stomatologia estetyczna. W jej obrębie można wyróżnić następujące zabiegi:

Skaling i piaskowanie
są to zabiegi, które często pozwalają na znaczną poprawę wyglądu zębów bez ingerencji w strukturę tkanek twardych zęba.

Wykonane w sposób kompleksowy pozwalają na usunięcie zarówno kamienia nazębnego nad- i poddziąsłowego, jak również wszelkiej maści osadów, nalotów i przebarwień. Pozwala to nie tylko na zapewnienie zębom bardziej atrakcyjnego wyglądu, ale również stanowi ważny aspekt w leczeniu i profilaktyce zapaleń dziąseł i przyzębia.

Licówki i kompozyty
w ramach stomatologii estetycznej możliwe jest eliminowanie różnego rodzaju niedoskonałości obejmujących zarówno kolor jak i kształt zębów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów kompozytowych możliwe jest uzupełnienie ukruszeń czy złamań w obrębie części koronowej zęba. W przypadku chęci zdecydowanej zmiany kształtu i koloru zębów dobrym rozwiązaniem są licówki. Są to uzupełnienia zakładane na nieznacznie wypreparowaną powierzchnię zewnętrzną naturalnych zębów.

Dzięki ich zastosowaniu można też uzyskać znacznie jaśniejszy odcień zębów i bardziej trwały efekt niż w przypadku ich wybielania.

Wybielanie zębów
Kolejnym zabiegiem, który przy omawianiu stomatologii estetycznej należałoby wymienić jest zabieg wybielania zębów. Pozwala on na czasowe uzyskanie jaśniejszej barwy własnych zębów dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów dedykowanych do tego zabiegu.

Zapraszamy do kontaktu z Gabinetem w celu umówienia wizyty konsultacyjnej oraz przedstawienia możliwych rozwiązań.